Aktywność fizyczna - jak znaleźć i utrzymać motywację?
Bez aktywności fizycznej Twoje ciało narażone jest na wiele chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby sercowo-naczyniowe, cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze, niektóre nowotwory czy depresję.
Ruch poprawia stan kości, stawów i mięśni.
Osoby zmagające się z chorobami zwyrodnieniowymi często unikają ćwiczeń z obawy przed zwiększeniem bólu lub pogorszeniem się stanu zdrowia. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Ruch wzmacnia mięśnie, zmniejsza sztywność i bóle stawowe. Ponadto, dzięki aktywności fizycznej serce lepiej pompuje krew i zmniejsza się prawdopodobieństwo zawału serca czy choroby wieńcowej.
Efekty wykonywania ćwiczeń fizycznych mogą być naprawdę zadziwiające.
Korzyści z uprawiania sportu jest o wiele więcej. Ruch pozwala zmniejszyć stres i bardziej optymistycznie patrzeć na świat, wzmacnia wiarę w siebie i poczucie własnej wartości .
O tym, jak ważny jest on w Twoim życiu, mógłbym napisać bardzo dużo, ale z doświadczenia wiem, że największym problemem bywa motywacja do rozpoczęcia działania i co trudniejsze - jej utrzymanie.
Nawet, jeśli nie ćwiczyłeś od bardzo, bardzo dawna, gdy przeczytasz ten tekst, odzyskasz ochotę na: chodzenie, ruszanie się, pływanie, bieganie, taniec, wspinaczkę itd.
Ale zacznijmy od początku, czyli od roślin, które dodadzą sił tym, którzy mają jej zbyt mało, aby podjąć wysiłek fizyczny.
Najlepszym dowodem na działanie tych roślin jest to, że pomogły osiągać najlepsze wyniki sportowcom, żołnierzom z jednostek specjalnych, a nawet kosmonautom. Tak imponujące osiągnięcia w dużym stopniu są efektem kuracjiżeń-szeniem, różeńcem górskim lub eleuterokokiem.
W górach południowej i środkowej Europy rośnie goryczka żółta, którą przez długi czas stosowali kolarze uczestniczący w Tour de France. Dzięki temu mieli większą wytrzymałość. (Później kolarze ci nieco zboczyli z bezpiecznej ścieżki naturalnych metod, ale to już zupełnie inna historia...).
Zanim rozpoczniesz aktywność fizyczną, przygotuj swe mięśnie, stosując olejek eteryczny z golterii rozesłanej. Rozgrzeje mięśnie, przyspieszy krążenie i zadziała pobudzająco.
Z kolei olejek eteryczny z eukaliptusa radiata (Eucalyptus radiata) zwiększy Twoje możliwości oddechowe.
Po wysiłku fizycznym możesz wzmocnić się eukaliptusem cytrynowym, rozmarynem camphoriferum, lawandyną super i dziurawcem. Przyniosą one ulgę trenowanym mięśniom.
To jeszcze nie wszystko.
W przypadku urazu, naderwania lub naciągnięcia mięśni, skręcenia lub zapalenia ścięgien możesz skorzystać z mieszanek o zaskakujących stężeniach składników aktywnych. Działają one dużo mocniej niż syntetyczna maść!
Pożar w żołądku: poznaj naturalnych strażaków
Najpierw ściska, potem skręca, przejmująco piecze i pali. Masz wrażenie, że Twój żołądek trawi pożar...
To zapalenie błony śluzowej żołądka!
Jej przyczynami zazwyczaj są: stres, leki lub niewłaściwa dieta (smażone potrawy, tłuszcze nasycone itd.).
Niedoskonałością klasycznego leczenia (leki osłonowe, leki zobojętniające kwasowość żołądka) jest to, że leki zakłócają proces trawienia białek i mocno zaburzają florę jelitową. Co więcej, okazuje się między innymi, że w 20% leczenie nie przynosi efektu z powodu antybiotykooporności.
w żołądku, do której angażujemy przede wszystkim strażaków z dwóch naturalnych oddziałów, tj. aromaterapii i fitoterapii.
- Na bolesne skurcze żołądka polecamy eteryczny olejek imbirowy.
- Olejki eteryczne z mięty i trawy cytrynowej są łatwiejsze do zastosowania, gdyż są łagodniejsze, a mimo to zmniejszają bóle żołądka, a nawet działają na Helicobacter pylori.
Możesz również zastosować wiele innych roślin:
- Korzeń lukrecji zmniejszy kwasowość i ból żołądka (zalecany w zapaleniu błony śluzowej żołądka, chorobie wrzodowej, w przypadku zgagi i refluksu żołądkowo-przełykowego).
- Skalinek ostrogowaty to alga, która obniża kwasowość żołądka.
- Owoce żurawiny mają działanie przeciwinfekcyjne w leczeniu zapalenia błony śluzowej żołądka i choroby wrzodowej żołądka.Ułatwiają wchłanianie witaminy B12. Polisacharydy zawarte w żurawinie uniemożliwiają przywieranie Helicobacter pylori do śluzu żołądka.
- Ananasy i cellulit. Ananas, masło kakaowe i olej ze słodkich migdałów. Oto wybrane składniki zachwycającego naturalnego peelingu gommage, który działa antycellulitowo. Możesz go przygotować samodzielnie, dokładnie stosując się do opisanego przez nas przepisu.
- Meskalina, ayahuasca, psylocybina: Rośliny „halucynogenne”zdyskredytowała moda „new age”. Jednak naukowo udowodniono, że te rośliny mają potencjał leczniczy. Wystarczy kilkukrotne podanie, a zmniejszają się zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zaburzenia lękowe, depresja.
- Brygada antygazowa. W średniowieczu, gdy do wsi nadciągała epidemia dżumy, biegło się szukać jagód jałowca, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Średniowieczni aptekarze znali więc jałowiec na długo przed pojawieniem się specjalistycznych badań potwierdzających antyseptyczne działanie tej rośliny. Nie znali za to innego, mistrzowskiego zastosowania jałowca: jego owoce zapobiegają powstawaniu gazów i wzdęć (przy okazji dowiesz się czegoś na temat bigosu…).
- Eukaliptus: wspaniała wiadomość dla osób, które pracują w biurach typu open space (otwarta przestrzeń).
- Na niektóre można popatrzeć, gdyż są piękne. Inne dodadzą aromatu pieczonym potrawom. W większości są jednak trujące! Wiele roślin ma w nazwie wawrzyn, ale lepiej ich nie pomylić! Sprawdź dokładnie w przygotowanej przez nas szczegółowej tabeli. Niektóre są dobre, a pozostałe…
- Psianka słodkogórz (łac. Dulcamara)... Czyż to nie piękna nazwa, jak sądzisz? Zresztą dobrze pasuje do tej rośliny. Słodka oznacza w jej przypadku łagodna, jest naturalnym lekarstwem, które pomaga odzyskać spokój i umiarkowanie. A dlaczego gorzka?
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz