Translate

Kilka słów o mnie

Kilka Słów o Mnie:
Zakładając tego bloga chciałem pokazać swój punkt widzenia ale przede wszystkim mam gdzie przelać swoje odczucia oraz przemyślenia i taki był początkowy zamysł. Ale stwierdziłem że upublicznienie może komuś się przyda.
Jeśli kogoś uraziło lub nie zgadza się z tym co napisałem nie musi tego czytać, jeśli ktoś trzyma się tego co mu znane i boi się nowego nie będę stał na przeszkodzie ani nie mam zamiaru do niczego namawiać ani przekonywać. Mimo wszystko zapraszam do zapoznania się z tym co napisałem na pewno każdy znajdzie coś dla siebie co może pomoże lub zmieni dotychczasowe postrzeganie.

Wiedza

Większość ludzi mówi ja to wszystko już wiem!! Tak naprawdę nie wystarczy wiedzieć, żeby to miało sens trzeba dążyć do tego i wdrażać to w życie. Bo jak można tyle wiedzieć i przechodzić obok tego wszystkiego tak obojętnie z ignorancją. Mądrość to tak naprawdę nie to co wiesz, ale to co robisz z tym co wiesz

piątek, 27 listopada 2015

Świadome Życie

                                                         Żyjmy Świadomie

         Życie świadome to jest właśnie to do czego każdy człowiek powinien dążyć przez swoje całe życie ale tak naprawdę każdy z nas łapię się na pułapki własnego umysłu któremu łatwo można coś zasugerować i przez co nie jest w stanie świadomie funkcjonować.
Umysł (EGO) jest jak katarynka najpierw się nakręca a potem  zasypuje sam siebie myślami i różnymi nastrojami i tak naprawdę wszystko zależy od nas w jaką myśl się zagłębimy i w jaki nastrój wejdziemy. Oczywiście prawie każdy z nas nawet nie jest tego świadom że umysł tak naprawdę robi co chcę bo będąc nie świadomym tego co się dzieję w naszej głowie nie możemy zaobserwować niczego i przez co w pewnym sensie stajemy się niewolnikami swojego własnego umysłu.
Przecież prawie nikt  z nas nie obserwuję swojego umysłu i swoich myśli i przez to bardzo łatwo nami manipulować poprzez nasz własny umysł sugerując i narzucając odpowiedzi podświadomie co jest od wieków skutecznie robione. Skutecznie zamknięto nas w schematycznym myśleniu narzucono nam przez różne zdarzenia, najpierw szkołę w której od małego nauczono nas myślenia

schematycznego nie wychodzenia poza ramę po prostu podano nam gotową niewartościową papkę dla umysłu. Nikt przecież nie nauczał nas że oprócz umysłu jest energia i dużo więcej która ma wielkie znaczenie dla naszego człowieczeństwa. Następnie filmy o tematyce rodzinnej pokazały nam jak ma wyglądać miłość, jak ma wyglądać życie w związku, jak ma wyglądać wychowanie dziecka i tak naprawdę pokazały nam jak ma wyglądać nasze życie. Potem wiadomości pokazują zagrożenia dla nas i ciągle straszą i w ten sposób zaszczepiają strach w naszym umyśle. A filmy i historia  o tematyce wojennej już pokazały czym grozi wojna i dlatego straszeni jesteśmy wiadomościami które nam coś sugerują a przez historie czy filmy znamy efekt sugerowanej informacji i na to nasz umysł reaguje tak jak został zaprogramowany.
Potem reklamy programują nas na kupowanie inaczej ciągłą konsumpcje i tak zaplątaliśmy w zawiłych zakamarkach naszego własnego umysłu i myślimy że umysł to my a tak naprawdę umysł jest do naszej dyspozycji a nie nami samymi. Krótko mówiąc jesteśmy niewolnikami własnego umysłu i żyjemy i robimy tak jak nas zaprogramowano, a zostaliśmy zaprogramowani przez kogoś komu na tym bardzo zależy przez co czerpie z tego energie do własnych celów. A wystarczy że zrozumiemy że nasz umysł nie jest nami tylko jest dla nas do naszej dyspozycji.

Jesteśmy potężnymi istotami które zostały zmanipulowane na każdym poziomie naszego życia zostało nam wmówione że umysł to my sami i skrupulatnie jest to wykorzystywane do dnia dzisiejszego ale na szczęście nadchodzą zmiany ludzie budzą się.

Dziękuję za uwagę i zapraszam do rozmowy w komentarzach

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza