Ważne Filmy

Polecane Artykuły z Sieci

Ważne wiadomości

Niebezpieczne promieniowanie elektromagnetyczne


Niebezpieczne promieniowanie elektromagnetyczne


Na początku maja kilkuset naukowców z całego świata wystosowało apel do ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia o pilną zmianę norm dotyczących emisji promieniowania elektromagnetycznego. Mamy do czynienia z gwałtownym wzrostem zachorowań na raka mózgu, nowotwory i choroby przewlekłe, spowodowane bezprecedensowym rozwojem technologii bezprzewodowej.

Już w kwietniu 2014 roku BioInitiative Working Group – zespół 29 ekspertów ogłosił, na podstawie zebranych wcześniej badań naukowych, że „obserwujemy stały wzrost zwiększonego ryzyka zachorowalności na glejaka (złośliwego guza mózgu) i nerwiaka nerwu słuchowego w wyniku używania telefonów bezprzewodowych”.
Dwa lata wcześniej Amerykańska Akademia Medycyny Środowiskowej (AAEM) stwierdziła, że technologia bezprzewodowa powoduje „wady genetyczne, bezpłodność, nowotwory, zaburzenia neurologiczne, zwyrodnienie układu nerwowego, zaburzenia układu odpornościowego i uszkodzenia nerek, co zostało opisane w literaturze naukowej i fachowej”.
anteny telefoniczneJednocześnie normy i przepisy dają firmom telekomunikacyjnym nieograniczoną możliwość instalowania anten nadawczo-odbiorczych. Dodatkowo sami – dla własnej wygody – instalujemy w mieszkaniach systemy Wi-Fi. Efekt? Niewyobrażalne skażenie promieniowaniem elektromagnetcznym, a w konsekwencji:
5 razy większe ryzyko, że Twoje dziecko zachoruje na raka (Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem)
Jak chronić się przed promieniowaniem telefonu komórkowego?
Trudno zrezygnować z wygody i możliwości jakie oferują nowe technologie. Ale ryzyko ciężkich chorób jest olbrzymie, więc minimum, jakie można zrobić to przestrzegać pewnych zasad:
1. Nie pozwalaj dzieciom na korzystanie z telefonu komórkowego 
Dzieci powinny korzystać z telefonu komórkowego tylko w ważnych sytuacjach
2. Wybieraj numer nie trzymając telefonu przy uchu.
Trzymaj telefon z dala od ciała, aż skończysz wybieranie numeru i zbliż go do ucha dopiero po uzyskaniu połączenia (szczególnie ważne przy zasięgu 2G).
3. Unikaj trzymania telefonu komórkowego bezpośrednio przy ciele.
emf telefon komórkowyNawet w trybie czuwania telefon komórkowy komunikuje się z pełną mocą z najbliższą wieżą telefonii komórkowej (zazwyczaj kilka razy na sekundę), aby upewnić się, że ma najlepszy możliwy sygnał. 
Nawet wtedy, gdy telefon jest wyłączony może nadal emitować promieniowanie. Wiele telefonów komórkowych okresowo aktualizuje pozycję GPS, nawet kiedy są wyłączone. Najbezpieczniejszą alternatywą jest tryb samolotowy.
4. Używaj telefon komórkowy przy maksymalnym zasięgu.
Najlepiej dzwonić, kiedy Twój telefon pokazuje pełny zasięg, a więc poza domem lub w pobliżu okna. Unikaj połączeń kiedy jesteś w miejscach ograniczających zasięg, takich jak piwnica, czy winda. 
Przy słabym zasięgu niektóre telefony mogą zwiększać moc sygnału nawet 1000-krotnie, po to, by uzyskać połączenie.
5. Nie należy korzystać z telefonu, w pojeździe będącym w ruchu.
W autobusie, pociągu, samochodzie antena telefonu komórkowego stale poszukuje sygnału, stąd emisja promieniowania rośnie.
6. Nie należy używać telefonu komórkowego w zaparkowanym samochodzie.
W samochodzie telefon komórkowy działa tak, jakbyś trzymał głowę w kuchence mikrofalowej. Promieniowanie z telefonu komórkowego odbijane jest przez strukturę metaliczną samochodu i wchłaniane przez organizm.
7. Używaj zestawu słuchawkowego, najlepiej typu air-tube.
airtubeSiła sygnału spada proporcjonalnie do kwadratu odległości od źródła. Zatem podwojenie odległości głowy od telefonu powoduje czterokrotny spadek promieniowania. 
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są słuchawki air-tube. Zamiast przewodów elektrycznych mają rurki z powietrzem, którymi jest przekazywany sygnał dźwiękowy. Są znacznie bezpieczniejsze niż bluetooth. Redukują szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne nawet o 98%. Koszt takich słuchawek jest niewielki – około 40 zł.
Innym rozwiązaniem jest uruchomienie telefonu w trybie głośnomówiącym.
8. Nie trzymaj włączonego telefonu komórkowego przy łóżku podczas snu.
Z zasady trzymaj go poza sypialnią.
9. W miarę możliwości komunikuj się za pośrednictwem wiadomości tekstowych.
Trzymaj swój telefon komórkowy z dala od ciała po naciśnięciu klawisza „wyślij”.
Źródło: electricsense.com
http://www.altermedium.pl/niebezpieczne-promieniowanie-elektromagnetyczne/#more-4596

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz